logotyp
Login

Grundodrill

Grundodrill HDD vrtací technikaGrundodrill HDD vrtací technika

Grundodrill HDD vrtací technika s vodním výplachem

http://www.interglobal.cz/soubor-grundodrill-hdd-vrtaci-technika-23-.pdfhttp://www.interglobal.cz/soubor-grundodrill-hdd-vrtaci-technika-23-.pdf

Katalog příslušenství pro stroje Grundodrill, Grundopit

Grundodrill HDD vrtací technikaGrundodrill HDD vrtací technikaGrundodrill HDD vrtací technikaVrtací technik Grundodrill technika
Grundodrill slouží pro pro podvrtávání komunikací, železničních tratí, parkovišť a vodních toků.

Grundodrill je samohybná vrtací souprava s vlastním pohonem umístěným na lafetě,  souprava je vybavena příklepem, ukotvovacím zařízením s hydraulickým kladivem, opěrnými radlicemi a poloautomatickým podavačem vrtacích tyčí. Grundodrill slouží pro bezvýkopovou pokládku inženýrských sítí,  zejména pro podvrtávání komunikací, železničních tratí, parkovišť a vodních toků až do vzdálenosti  500 metrů a průměru 600 mm.

Kvantový skok v technice vrtání do skály - Grundodrill 18ACS

V technice HDD-vrtání do skály se v komplexních půdních poměrech nacházejí zajímavé výzvy. Vrtací trasy s proměnlivými druhy kamene jsou z hlediska vrtací techniky výrazně náročnější než rovnoměrné skalní struktury.

Vedle know-how vrtání vrtacího tělesa je předpokládána velmi výkonná vrtací technika pro kalkulovatelné a výkonné vrtací nasazení. Měřítkem jsou obstojné vrtací časy při přijatelných provozních nákladech.

S novým GRUNDODRILLem 18ACS se Tracto-Techniku podařil kvantový skok v technické výkonnosti a hospodárnosti. On je v této výkonnostní třídě jedinečným kombinovaným přístrojem pro vrtání do skály i standardně, který se optimálně přizpůsobí nejtvrdším půdním poměrům. Poprvé jsme zvolili poháněcí zařízení „rackand pinnion“  (ozubnice s pastorkem). Nový Grundodrill 18ACS pracuje s dvojitou vrtací tyčí. Vnitřní trubka pohání valivé dláto pro pilotní vrtání. Vnější trubka řídí rockbreaker (hlavu pro vrtání do skály) otáčením zalomeného pouzdra. Ve tvrdých skalních a štěrkových půdách má vnější trubka také ochrannou funkci a zabraňuje blokování hlavy pro vrtání do skály. Vrtací provoz se neomezuje.

Vnitřní trubka je uložena ve vnější trubce v ložisku a zabraňuje při vrtání opotřebujícímu kontaktu s vnější trubkou. Vnitřní trubka přenáší při maximálním točivém momentu o 2500 Nm až do 350 ot./min-1 na vrtací hlavu. Současně je potřeba pouze malé množství bentonitu, čímž se také redukují výlohy pro pořízení, přípravu a likvidaci na minimum.

Naftový motor běží během pilotního vrtání prostřednictvím snížení počtu otáček na pouhých 1400 ot./min-1 v úsporném režimu. Tím je spotřeba nafty nižší než 8 l/hod., čímž se značně redukují provozní náklady. Úsporný režim a tlumení kapoty motoru nadto pečují o nízkou hladinu hluku.

Vnitřní trubky se pomocí zasunovacího otočného spojníku navzájem zastrčí do sebe jednoduše, rychle a  bezpečně. Také zde z toho vyplývá slušná úspora času ve vrtacím provozu. Grundodrill 18ACS pracuje se všemi osvědčenými zaměřovacími systémy. Tím jsou možné vrty do 22 m hloubky.

Pro výměnu 5 stohovatelných zásobníků tyčí, s každým po 8 kombinovatelných vrtacích tyčích je k dispozici otočný a teleskopický jeřáb se 3,2 m délky, který se nasazuje také k montáži a demontáži těžkých nástrojů (do 900 kg). Nový design je trochu zvláštní a přitahuje na sebe pohledy díky svému vzhledu, barevnosti a díky pochromovaným montážním prvkům. Ve zobrazené verzi Black Mole je GRUNDODRILL 18ACS v jednom přísně limitovaném vydání.

 

Kvantový skok v technice vrtání do skály - Grundodrill 18ACS

Grundodrill 18ACSVrtání do skályKvantový skok v technice vrtání Vrtání do skály - GrundodrillVrtání Grundodrill
HOME

Created by © 2014 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign